Česká Republika

Macocha, Punkevní jeskyně, Parník Brno

kam se chystáme?

5-ti dopravními prostředky v 1 den


Prvním dopravním prostředkem - autobusem - přijedeme do obce Skalní Mlýn v Moravském Krasu. Odtud nás druhý dopravní prostředek - vláček - poveze 2 km dlouhou cestou k Punkevním jeskyním. Odtud se vydáme na prohlídku jeskyní a to pomocí třetího dopravní prostředku - lodiček - po říčce Punkvě. Čtvrtý dopravní prostředek - lanovka - nás vyveze na Horní můstek, odkud budeme mít možnost pohledět na samotné dno propasti Macochy, pořídit fotografie, nadýchat se zdravého vzduchu a odpočinout si, protože bude zrovna čas oběda.


Jakmile budeme odpočatí, spustíme se lanovkou zpět dolů, přesedneme na vláček a necháme se odvézt k našemu autobusu. Ten nás přepraví o pár kilometrů dál, a to do Brna, na Brněnskou přehradu, na plavbu pátým dopravním prostředkem, a tím je parník.


COVID: Pokud nebude možné zájezd uskutečnit díky covidu, garantujeme Vám vrácení 100% zaplacených peněz.

Podrobnější popis i cenové kategorie najdete níže. Pokud máte zájem o odjezd z města, které není v nabídce, napište nám prosím na rezervace@fajnvikendy.cz.
datum
sobota 21.05.2022
odkud
Olomouc, Přerov, Prostějov
cena
450 až 950 Kč
Volná místa: 5+

jaké jsou detaily zájezdu?

Tajemná propast Macocha je vzdálena od Olomouce pouhých 70 km a patří mezi největší propasti tohoto typu v České republice, ale také ve střední Evropě. Původně to byla velká jeskyně, ale po zřícení stropu, vznikla tato unikátní propast, kterou si můžete prohlédnout pomocí dvou vyhlídkových můstků. První z nich je umístěný na nejvyšším místě 138 m nade dnem propasti a jmenuje se Horní můstek. Druhý z nich, Dolní můstek, je 92 m ode dna propasti a je z něho vidět až na samotné dno. Na dně propasti jsou dvě jezírka - horní přítokové, do kterého vyvěrá řeka Punkva z Amatérské jeskyně, a dolní odtokové, kterým voda odtéká do vodní plavby Punkevních jeskyní. A tou se projedeme na lodičkách.


Propast Macocha je součástí Punkevních jeskyní a najdete je v chráněné oblasti Moravského krasu. Dle historických pramenů byl prvním člověkem, který sestoupil na dno propasti, brněnský mnich řádu minoritů Lazarus Schopper. Událost se stala roku 1723. Většímu zájmu se jeskyním dostalo na přelomu 19. a 20. století, kdy se propastí Macochou a okolními jeskyněmi intenzivně zabýval profesor Karel Absolon se svými spolupracovníky. Podnikl několik vícedenních expedic na dno a po zdokumentování všech přilehlých jeskyní začal pracovat na objevování jeskynního systému podzemní řeky Punkvy.


Z Punkevních jeskyní zamíříme na Brněnskou přehradu, která leží severozápadně od Brna na řece Svratce. Vznikla už v době Rakouska-Uherska na začátku minulého století. Důvodů pro tuto stavbu bylo více – možnost regulace nestabilního toku řeky, která v době povodní způsobovala velké škody, získání zdroje vody pro město Brno a budoucí rekreační využití tohoto vodního díla. Od roku 1946 brázdí hladinu "brněnského moře" jedna z největších místních atrakcí - lodě na elektrický pohon. Většina lodí zdejší flotily byla dokonce vybudována přímo ve zdejších docích.

Kam jedeme: Punkevní jeskyně, Moravský kras, Brno, Jižní Morava
Doprava: autobusem (při minimální obsazenosti 30 osob) a cesta potrvá do první zastávky přibližně 1 hod. a 50 min.
Odjezd: 7:00 hod z Olomouce
Návrat: 19:00 hod do Olomouce


Časy jsou pouze orientační.

jak je to s cenami?

Níže najdete informace ohledně cenových kategorií a co cena zájezdu zahrnuje či nezahrnuje:
  • děti (do 3 let): 450 Kč
  • děti (3-15 let): 750 Kč
  • dospělák: 950 Kč

Cena zahrnuje vše: autobusovou přepravu, služby průvodce v Krasu, služby doprovodného průvodce cestou, obousměrnou jízdenku vláčkem, obousměrnou jízdenku lanovkou, vstupné do Punkevních jeskyní a na lodičku, parník v Brně

pojedete tam s námi?

rezervovat
Smlouva o zájezdu
Objednavatel a účastník zájezdu:
Jméno a Příjmení
{{ errors.name }}
Datum narození (např. 18.06.1960)
{{ errors.birthDate }}
E-mail
{{ errors.email }}
Telefonní číslo
{{ errors.phone }}
Místo nástupu
{{ errors.departureId }}
Tarif
{{ errors.tarifId }}
Pojede vás víc?
Mimo sebe závazně přihlašuji na zájezd tyto osoby:
Jméno a Příjmení
{{ errors['persons['+index+'].name'] }}
Datum narození
{{ errors['persons['+index+'].birthDate'] }}
Místo nástupu
{{ errors['persons['+index+'].departureId'] }}
Tarif
{{ errors['persons['+index+'].tarifId'] }}
Chcete-li něco k rezervaci dodat, napište nám
{{ errors.message }}
Poukaz:
{{ errors.voucher_code}}
{{ voucherMessage }}

Prohlašuji, že jsem se seznámil s nabídkou v elektronické podobě na internetových stránkách  a že jsou mi známy Všeobecné obchodní podmínky CA Fajn víkendy s.r.o. o účasti na zájezdech organizovaných společností Fajn víkendy s.r.o. a souhlasím s nimi. Prohlašuji tímto, že povinnostem mnou přihlášených spolucestujících dostojím jako svým vlastním. Smlouva je uzavřena ve smyslu občanského zákoníku – zákona č. 89/2012 Sb. Souhlasím se zpracováním osobních údajů osob uvedených v této smlouvě podle zákona 101/2000 Sb. v rozsahu uvedeném v bodě 8 Všeobecných podmínek.

UPOZORNĚNÍ: Odeslání této vyplněné přihlášky o zájezdu na elektronickou adresu organizátora se považuje za platný právní úkon rovný podepsání tištěné podoby smlouvy (objednávky). Přihláška (smlouva o zájezdu) nabude platnost po jejím potvrzení společností Fajn víkendy s.r.o., zasláním variabilního symbolu a zaplacení 100% zálohy (není-li stanovena nižší) do termínu určeného CA. Nezaplacením zálohy do určeného termínu CA zaniká rezervace pro všechny přihlášené.

{{ response.error }}

Děkujeme!

Vaše rezervace byla úspěšně uložena.
Na email jsme Vám poslali kopii rezervace spolu s platebními údaji.

Nepřišel Vám email?
Zkontrolujte si prosím složku se spamy.