Německo

Vánoce v Drážďanech a Popelčin zámek Moritzburg

kam se chystáme?

Zámek Moritzburg známe především díky pohádce Tři oříšky pro Popelku. Jedná se původně o lovecký zámek, který obklopují rozlehlé rybníky s krásnou zámeckou zahradou. V období adventu zde bude probíhat pohádková výstava, která je vzpomínkou na slavný a nesmrtelný příběh o Popelce. Projdete se tak místy, kde nejhezčí princezna všech pohádek, Libuška Šafránková, ztratila svůj střevíček. Do centra Drážďan se dostaneme po obědě a společně se projdeme touto barokní perlou na Labi.

COVID: Pokud nebude možné zájezd uskutečnit díky covidu, garantujeme Vám vrácení 100% zaplacených peněz.

Podrobnější popis i cenové kategorie najdete níže. Pokud máte zájem o odjezd z města, které není v nabídce, napište nám prosím na rezervace@fajnvikendy.cz.
datum
sobota 11.12.2021
odkud
Brno, Olomouc, Prostějov, Vyškov
cena
1090 Kč
Volná místa: 5+

jaké jsou detaily zájezdu?

První zastavení nás čeká u loveckého zámku Moritzburg, který je obklopený rozsáhlými rybníky a dýchne na vás pohádkovou atmosféru. Zámek známe především díky pohádce Tři oříšky pro Popelku, která se zde v roce 1973 natáčela. Prohlédneme si tematickou výstavu a projdeme se krásným zámeckým parkem. Na výstavě uvidíme původní kostýmy, rekvizity, sál, kde se točila scéna s bálem a budete se moci vyfotit s figurínami hlavních postav tohoto romantického příběhu. Pro mnoho německých i českých rodin je pohádka pevnou součástí vánočních oslav. Na nádvoří zámku budou probíhat adventní trhy a další doprovodný program spojený s vánočním časem.

V odpoledních hodinách se přesuneme do centra Drážďan, které jsou barokní perlou na Labi. Naše kroky nás zavedou do historického jádra uvnitř původního městského opevnění, kde budeme moci obdivovat památky jako jsou Semperova opera a galerie, Zwinger a jeho expozice, Rezidenční zámek se světoznámou Zelenou klenbou a jejími překrásnými exponáty, Frauenkirche, katedrálu, Brühlovu terasu s muzeem opevnění, Zlatého rytíře a mnoho dalších. Zamíříme na nejstarší vánoční trh „Striezelmarkt“ s největší vánoční pyramidou na světě a s pekaři a cukráři oslavíme jejich štolové řemeslo. Prožijte s námi kouzlo německých vánočních svátků a poznejte překrásné adventní Drážďany.

Předběžný program:

  • v brzkých ranní hodinách odjezd z nástupních míst
  • příjezd do Moritzburgu v pozdějších dopoledních hodinách
  • odpoledne přesun do Drážďan
  • v podvečer odjezd zpět do ČR
  • návrat do nástupních míst cca mezi 22:00 - 23:00 hod.

Časy jsou pouze orientační.

jak je to s cenami?

Níže najdete informace ohledně cenových kategorií a co cena zájezdu zahrnuje či nezahrnuje:
  • osoba: 1090 Kč

Cena zahrnuje: dopravu, technického průvodce

Cena nezahrnuje: vstupné na výstavu do zámku Moritzburg ve výši 10 EUR/osoba (cena vstupného je platná k 29.9.2021, může se do konce roku změnit), cestovní pojištění

pojedete tam s námi?

rezervovat
Smlouva o zájezdu
Objednavatel a účastník zájezdu:
Jméno a Příjmení
{{ errors.name }}
Datum narození (např. 18.06.1960)
{{ errors.birthDate }}
E-mail
{{ errors.email }}
Telefonní číslo
{{ errors.phone }}
Místo nástupu
{{ errors.departureId }}
Tarif
{{ errors.tarifId }}
Pojede vás víc?
Mimo sebe závazně přihlašuji na zájezd tyto osoby:
Jméno a Příjmení
{{ errors['persons['+index+'].name'] }}
Datum narození
{{ errors['persons['+index+'].birthDate'] }}
Místo nástupu
{{ errors['persons['+index+'].departureId'] }}
Tarif
{{ errors['persons['+index+'].tarifId'] }}
Chcete-li něco k rezervaci dodat, napište nám
{{ errors.message }}
Poukaz:
{{ errors.voucher_code}}
{{ voucherMessage }}

Prohlašuji, že jsem se seznámil s nabídkou v elektronické podobě na internetových stránkách  a že jsou mi známy Všeobecné obchodní podmínky CA Fajn víkendy s.r.o. o účasti na zájezdech organizovaných společností Fajn víkendy s.r.o. a souhlasím s nimi. Prohlašuji tímto, že povinnostem mnou přihlášených spolucestujících dostojím jako svým vlastním. Smlouva je uzavřena ve smyslu občanského zákoníku – zákona č. 89/2012 Sb. Souhlasím se zpracováním osobních údajů osob uvedených v této smlouvě podle zákona 101/2000 Sb. v rozsahu uvedeném v bodě 8 Všeobecných podmínek.

UPOZORNĚNÍ: Odeslání této vyplněné přihlášky o zájezdu na elektronickou adresu organizátora se považuje za platný právní úkon rovný podepsání tištěné podoby smlouvy (objednávky). Přihláška (smlouva o zájezdu) nabude platnost po jejím potvrzení společností Fajn víkendy s.r.o., zasláním variabilního symbolu a zaplacení 100% zálohy (není-li stanovena nižší) do termínu určeného CA. Nezaplacením zálohy do určeného termínu CA zaniká rezervace pro všechny přihlášené.

{{ response.error }}

Děkujeme!

Vaše rezervace byla úspěšně uložena.
Na email jsme Vám poslali kopii rezervace spolu s platebními údaji.

Nepřišel Vám email?
Zkontrolujte si prosím složku se spamy.