Česká Republika

Vánoční hrad Bouzov

kam se chystáme?

Poznejte Vánoce našich předků přímo na hradě. Zavítáme na hrad Bouzov, kde si v rámci prohlídky projdete slavnostně vyzdobené interiéry a kromě toho se dozvíte i spoustu zajímavých informací o historii Vánoc, vánočních tradicích, zvycích a oslavách svátků šlechty i prostého lidu. Dozvíte se více o tom, jak dobu adventu a Vánoc trávili naši předci, překvapí vás oživlé postavy středověkých obyvatel hradu, jako byli např. kejklíři či žongléřiPro děti i dospělé bude otevřena tradiční vánoční dílna, kde si budete moci vyzkoušet svoji zručnost a šikovnost. Celou vánoční atmosféru potrhne hradní betlém. Jestliže to covid opatření dovolí, tak se budete moci zahřát svařeným vínem či čajem, pochutnat si na dobových jídlech a vánoční náladu podtrhnou koledy.

COVID: Pokud nebude možné zájezd uskutečnit díky covidu, garantujeme Vám vrácení 100% zaplacených peněz.

Podrobnější popis i cenové kategorie najdete níže. Pokud máte zájem o odjezd z města, které není v nabídce, napište nám prosím na rezervace@fajnvikendy.cz.
datum
pondělí 27.12.2021
odkud
Olomouc, Prostějov (+50Kč)
cena
150 až 390 Kč
Volná místa: 5+

jaké jsou detaily zájezdu?

Tradice Vánoc sahá hluboko do naší minulosti a část z této historie se dozvíte na komentované prohlídce hradem Bouzov. Interiéry hradu budou slavnostně vyzdobeny a k tomu bude uzpůsoben i komentář prohlídky, abyste se o Vánocích na hradě, a zejména o životě rytířů, dozvěděli co nejvíce. Uslyšíte, jak šlechta a jejich poddaní slavili Vánoce, jaké měli zvyky, jaké dodržovali tradice, jak hodovali a jak vlastně v tento čas žili. Na nádvoří hradu vás bude čekat dobový jarmark, kde si budete moci dát něco dobrého k zakousnutí i k popíjení. Prohlédnete si betlém a určitě narazíte na kejklíře, trhovce či žongléry. Děti a třeba i dospělí rádi zavítají do tradiční vánoční dílny a vyzkouší si vyrobit něco pro radost.

Kdy jindy než o Vánocích zavítat na pohádkový hrad, kde se natáčela celá řada filmů pro děti. Možná i vy znáte například Kopretiny pro zámeckou paní, Rumplcimprcampr, Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek, O princezně Jasněnce a létajícím ševci a spoustu dalších.

Z Olomouce a případně dalších nástupních míst vyjedeme tak, abychom na hradě byli kolem 15 hodiny, užili si venkovní vánoční atmosféru a hned na to se vydali na prohlídku hradu. Po prohlídce hned spěchat zpátky určitě nebudeme, okoštujeme místní dobroty a zaposloucháme se do koled. A když napadne sníh, tak můžou děti postavit sněhuláka, nebo se jen tak zkoulovat v místech, kde chodili samotní rytíři.

jak je to s cenami?

Níže najdete informace ohledně cenových kategorií a co cena zájezdu zahrnuje či nezahrnuje:
  • děti do 6 let: 150 Kč
  • děti 6 - 18 let: 290 Kč
  • dospělák: 390 Kč

Cena zahrnuje VŠE: vstupné na hrad, dopravu, technického průvodce

pojedete tam s námi?

rezervovat
Smlouva o zájezdu
Objednavatel a účastník zájezdu:
Jméno a Příjmení
{{ errors.name }}
Datum narození (např. 18.06.1960)
{{ errors.birthDate }}
E-mail
{{ errors.email }}
Telefonní číslo
{{ errors.phone }}
Místo nástupu
{{ errors.departureId }}
Tarif
{{ errors.tarifId }}
Pojede vás víc?
Mimo sebe závazně přihlašuji na zájezd tyto osoby:
Jméno a Příjmení
{{ errors['persons['+index+'].name'] }}
Datum narození
{{ errors['persons['+index+'].birthDate'] }}
Místo nástupu
{{ errors['persons['+index+'].departureId'] }}
Tarif
{{ errors['persons['+index+'].tarifId'] }}
Chcete-li něco k rezervaci dodat, napište nám
{{ errors.message }}
Poukaz:
{{ errors.voucher_code}}
{{ voucherMessage }}

Prohlašuji, že jsem se seznámil s nabídkou v elektronické podobě na internetových stránkách  a že jsou mi známy Všeobecné obchodní podmínky CA Fajn víkendy s.r.o. o účasti na zájezdech organizovaných společností Fajn víkendy s.r.o. a souhlasím s nimi. Prohlašuji tímto, že povinnostem mnou přihlášených spolucestujících dostojím jako svým vlastním. Smlouva je uzavřena ve smyslu občanského zákoníku – zákona č. 89/2012 Sb. Souhlasím se zpracováním osobních údajů osob uvedených v této smlouvě podle zákona 101/2000 Sb. v rozsahu uvedeném v bodě 8 Všeobecných podmínek.

UPOZORNĚNÍ: Odeslání této vyplněné přihlášky o zájezdu na elektronickou adresu organizátora se považuje za platný právní úkon rovný podepsání tištěné podoby smlouvy (objednávky). Přihláška (smlouva o zájezdu) nabude platnost po jejím potvrzení společností Fajn víkendy s.r.o., zasláním variabilního symbolu a zaplacení 100% zálohy (není-li stanovena nižší) do termínu určeného CA. Nezaplacením zálohy do určeného termínu CA zaniká rezervace pro všechny přihlášené.

{{ response.error }}

Děkujeme!

Vaše rezervace byla úspěšně uložena.
Na email jsme Vám poslali kopii rezervace spolu s platebními údaji.

Nepřišel Vám email?
Zkontrolujte si prosím složku se spamy.