Slovensko Pltě na Váhu, Strečno a Sulovské skály

Kam se chystáme?

Pojeďte se s námi plavit na vorech (pltích) po řece Váh. Poplujeme 7 km dlouhou trasou v nejkrásnější části řeky a starat se o nás budou na každém voru 2 pltníci. Po celou dobu plavby nám budou vykládat zajímavé historky ze života pltníků a postarají se, aby na voru bylo hlavně veselo. Poplujeme na vorech i kolem hradu Strečno, který si v závěru dne určitě stihneme projít a budeme obdivovat, co naši předci dokázali.

Než se vydáme na plavbu po vorech, tak si projdeme naučnou stezku v nedalekých Sulovských skaůách.

Podrobnější popis, cenové kategorie a informace ohledně zrušení výletu z naší strany kvůli nemoci covid-19 najdete níže. Pokud máte zájem o odjezd z města, které není v nabídce, napište nám prosím na rezervace@fajnvikendy.cz

datum
sobota 20.08.2022
odkud
Hranice, Olomouc, Přerov, Prostějov
cena
790 Kč
rezervovat Volná místa: 5+

jak to tam bude vypadat?

jaké jsou detaily výletu?

Náš den zahájíme v národní přírodní rezervaci Súľovské skály, která se nachází se cca 20 km jihozápadně od města Žilina, v CHKO Strážovské vrchy. Projdeme si naučnou stezku Súľovskými skalami dlouhou cca 4 km s převýšením cca 300 m. Stezka vede mimo jiné přes zříceninu Súľovského hradu. Z horního objektu hradu je nádherný kruhový výhled do okolí. Hrad Súľov je jedním z nejmladších a nejnepřístupnějších v Pováží. Jeho úloha nebyla obranná, ale sloužil k pozorování cest a jako úkryt cenností okolním zemanům a šlechtě. Podle pověsti žil kdysi v okolí Súľovského hradu drak, který znepříjemňoval lidem život. Když se rozzuřil, létal jako blesk kolem skal a když do nich narazil, zůstaly tam po něm dodnes dva otvory - Gotická a Šarkania diera.

Dalším bodem fajnvíkenďáckého programu bude plavba na pltích (vorech) po Váhu. Plavba se realizuje v nejkrásnějším místě kolem Váhu – v úzké soutěsce mezi Vrútkami a Strečnem, kde si řeka prořezává cestu napříč Malou Fatrou. Sedmikilometrová plavba po Váhu je krásná a zajímavá. O výklad a zábavu se postarají pltníci. Od nich se dozvíte tzv "špeky" ze života starých pltníků a spoustu krásného a zajímavého.

Nakonec přijedeme pod hrad Strečno - následovat bude výstup na hrad a prohlídka slavné zříceniny.

jak je to s cenami?

Níže najdete informace ohledně cenových kategorií a co cena výletu zahrnuje či nezahrnuje:

  • osoba: 790 Kč

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, technický doprovod

Cena nezahrnuje: plavbu na pltích dospělá osoba - 13 € a děti do 10 roků: 8 € a vstupné na hrad Strečno: dospělý: 6 € a děti, studenti, důchodci: 3 €, cestovní pojištění

COVID: Pokud nebude možné z důvodu vládních opatření, vydaných v rámci nemoci covid-19, výlet uskutečnit, garantujeme Vám vrácení 100% zaplacených peněz. Doporučujeme si sjednat cestovní připojištění včetně příplatku za zrušení výletu pro případ, že onemocníte nemocí covid-19 nebo budete umístěni do karantény. V opačném případě může dojít k propadnutí Vaší zálohy za výlet.

pojedete tam s námi?

Rezervační formulář

{{ errors['persons[0].name'] }}
{{ errors['persons[0].birth_date'] }}
{{ errors.email }}
{{ errors.phone }}
{{ errors['persons[0].departure_id'] }}
{{ errors['persons[0].tarif_id'] }}

Mimo sebe závazně přihlašuji na výlet tyto osoby:

{{ errors['persons['+index+'].name'] }}
{{ errors['persons['+index+'].birth_date'] }}
{{ errors['persons['+index+'].departure_id'] }}
{{ errors['persons['+index+'].tarif_id'] }}
{{ errors.message }}
{{ errors.voucher_code}}
{{ voucherMessage }}
{{ errors.consent }}
Celková cena: {{ totalPriceComputed.totalPrice }} Kč (po uplatnění slevy {{ totalPriceComputed.discount }} Kč z poukazu)
{{ response.error }}

Děkujeme!

Vaše rezervace byla úspěšně uložena.
Na email jsme Vám poslali kopii rezervace spolu s platebními údaji.

Nepřišel Vám email?
Zkontrolujte si prosím složku se spamy.

Přihlásit se jako náhradník

{{ errors.name }}
{{ errors.email }}
{{ errors.person_count }}
{{ response.error }}

Děkujeme!

Připsali jsme Vás na seznam náhradníků a když se uvolní místo, tak Vám hned napíšeme.