Polsko To nejlepší z letní Wroclawi

Kam se chystáme?

Wroclaw je unikátní svou architekturou, neuvěřitelnými 112 mosty, 12 ostrovy a stovkami bronzových trpaslíků. Objevte krásy této vznešené metropole, mezi které patří známý Tumský ostrov, barevné štítové domy na hlavním Rynku, Universitní čtvrť, knihovna Ossolinea, monumentální kostel sv. Alžběty, nejkrásnější polská radnice i nejnavštěvovanější památka Wroclawi - Racławické panorama. Je to až neuvěřitelná malba na 15 m širokém a 144 m dlouhém plátně a spatříte na ní výjevy z bitvy u Raclawic, kterou Poláci považují za nejslavnější polské povstání. V letních měsících narazíte v ulicích na pouliční umělce a zpěváky.

Podrobnější popis, cenové kategorie a informace ohledně zrušení výletu z naší strany kvůli nemoci covid-19 najdete níže. Pokud máte zájem o odjezd z města, které není v nabídce, napište nám prosím na rezervace@fajnvikendy.cz

datum
sobota 18.06.2022
odkud
Mohelnice, Olomouc, Prostějov, Zábřeh
cena
650 Kč
Rezervace byly ukončeny.

jak to tam bude vypadat?

jaké jsou detaily výletu?

Wroclaw leží při soutoku pěti řek, proto se jí také říká „město sta mostů“. Řeky totiž vytváří nespočet ostrůvků, které jsou příležitostí k tvoření architektonicky zajímavých mostů. Můžete navštívit například tzv. zamilovaný most, na který lidé věší zámky, jako stvrzení své lásky. Některé úseky kolem řeky Odry se pyšní zachovalou gotickou architekturou a připomínají tak věhlasné italské Benátky.

Centrem města je Rynek - staré trhové náměstí, které je druhé největší v Polsku. Zde se necháme okouzlit domy U Zlatého slunce, U sedmi kurfiřtů a Zlatým psem. Vydáme se do Universitní čtvrti a k místní radnici, jejíž stavba trvala celých tři sta let. V jihozápadním cípu Rynku leží Plac Solny, který kdysi sloužil k obchodování se solí. Dnes zde narazíte na květinové stánky, kde si můžete nonstop koupit květiny. Je to ta klidnější část náměstí a můžete se zde v klidu a dobře najíst. Jakožto jedno z největších polských měst skýtá Wroclaw i mnoho kostelů a chrámů. Jedním z nejznámějších je gotický kostel svaté Alžběty, který dominuje městskému panoramatu. Zajímavostí města je i bazilika sv. Václava, Stanislava a Doroty, kde můžete vidět i dvojocasého lva, který vyjadřuje příslušnost k České koruně.

Brusel má čůrajícího chlapečka, do Kodaně chodí lidé obdivovat malou mořskou vílu a polská Wroclaw má své trpaslíky. Pokud chcete na procházce po městě zabavit děti, nechte je hledat tyto malé bronzové figurky, které jsou rozmístěny po celém historickém centru. Místní těmto postavičkám říkají Krasnale. Po ulicích metropole Dolního Slezska jsou jich rozeseté stovky. Město si první bronzové trpaslíky objednalo jako atrakci pro turisty. Málokdo ovšem ví, že pidimužíčci jsou ve Wroclawi historickým symbolem odporu proti bývalému režimu.

Mezi další zajímavosti tohoto města patří ZOO Wroclaw a Afrikárium, botanická zahrada se 7,5 tisíci květin a japonské zahrady. ZOO má i svůj přístav na řece, ze kterého můžete vyplout parníkem na obhlídku města. Kousek od ZOO se nachází Hala století, která je zapsaná na seznamu UNESCO a je bezesporu jednou z nejvýznamnějších staveb Polska.

Výhodou Wroclawi je její krása za každého počasí a v každém ročním období. Vždy si můžete vychutnat romantickou procházku po historickém centru a atmosféru zapadlých kaváren.

To vše můžete ve Wroclawi vidět či navštívit. Samozřejmě ne vše se dá stihnout za jeden den, ale náš průvodce vás provede těmi nejzajímavějšími místy této krásné metropole.

Časový harmonogram:

7:00 - odjezd z Prostějova

7:30 - odjezd z Olomouce

8:05 - odjezd z Mohelnice

11:30- příjezd do Wroclawi

18:00 - odjezd z Wroclawi

22:00 - 23:00 - návrat do nástupních míst

Časy jsou orientační.

jak je to s cenami?

Níže najdete informace ohledně cenových kategorií a co cena výletu zahrnuje či nezahrnuje:

  • osoba: 650 Kč

Cena zahrnuje: dopravu autobusem z Olomouce, Prostějova, Mohelnice a Zábřehu, služby průvodce 

Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh, případné vstupy

COVID: Pokud nebude možné z důvodu vládních opatření, vydaných v rámci nemoci covid-19, výlet uskutečnit, garantujeme Vám vrácení 100% zaplacených peněz. Doporučujeme si sjednat cestovní připojištění včetně příplatku za zrušení výletu pro případ, že onemocníte nemocí covid-19 nebo budete umístěni do karantény. V opačném případě může dojít k propadnutí Vaší zálohy za výlet.

jak výlet hodnotili naši klienti?

„Výlet byl úžasný a určitě s vámi rádi zase pojedeme. Všem doporučujeme.“ Roman Kašecký
„bylo to super😍😍“ Monika Černošková

Rezervační formulář

{{ errors['persons[0].name'] }}
{{ errors['persons[0].birth_date'] }}
{{ errors.email }}
{{ errors.phone }}
{{ errors['persons[0].departure_id'] }}
{{ errors['persons[0].tarif_id'] }}

Mimo sebe závazně přihlašuji na výlet tyto osoby:

{{ errors['persons['+index+'].name'] }}
{{ errors['persons['+index+'].birth_date'] }}
{{ errors['persons['+index+'].departure_id'] }}
{{ errors['persons['+index+'].tarif_id'] }}
{{ errors.message }}
{{ errors.voucher_code}}
{{ voucherMessage }}
{{ errors.consent }}
Celková cena: {{ totalPriceComputed.totalPrice }} Kč (po uplatnění slevy {{ totalPriceComputed.discount }} Kč z poukazu)
{{ response.error }}

Děkujeme!

Vaše rezervace byla úspěšně uložena.
Na email jsme Vám poslali kopii rezervace spolu s platebními údaji.

Nepřišel Vám email?
Zkontrolujte si prosím složku se spamy.

Přihlásit se jako náhradník

{{ errors.name }}
{{ errors.email }}
{{ errors.person_count }}
{{ response.error }}

Děkujeme!

Připsali jsme Vás na seznam náhradníků a když se uvolní místo, tak Vám hned napíšeme.