Česká Republika Karlštejn a lom Velká Amerika

Kam se chystáme?

Tentokrát se vydáme do středočeského kraje na jihozápad od Prahy, abychom viděli gotický skvost - hrad Karlštejn a vápencové lomy Amerika. Tyto lomy jsou v ČR svým vzhledem ojedinělé a připomínají světoznámý Grand Canyon v USA. Procházkou se pak budeme moci vydat z kopce dolů až na hrad Karlštejn. Kdo nebude chtít jít 8 km, přejdeme autobusem rovnou na Karlštejn. Celá trasa neměří více jak 8 km a k hradu Karlštejn je to cca 2 - 2,5 hod. Pak už na nás bude čekat prohlídka klenotu naší země - státního hradu Karlštejn a jeho podhradí, které je dnes obsazeno různými krámkyrestauracemi či malými hospůdkami. Zde budete mít dostatek osobního volna, abyste si hrad, nádvoří i uličku prošli, nasáli jejich atmosféru a viděli hrad Karlštejn tak, jak ho nechal postavit oblíbený český král Karel IV.

Podrobnější popis, cenové kategorie a informace ohledně zrušení výletu z naší strany kvůli nemoci covid-19 najdete níže. Pokud máte zájem o odjezd z města, které není v nabídce, napište nám prosím na rezervace@fajnvikendy.cz

datum
sobota 17.09.2022
odkud
Brno, Olomouc, Prostějov, Vyškov
cena
990 až 1090 Kč
Vyprodáno.
Pokud chcete být náhradníky, přihlašte se prosím zde.

jak to tam bude vypadat?

jaké jsou detaily výletu?

Hrad Karlštejn snad není ani potřeba představovat. Patří mezi nejznámější a nejoblíbenější místa milovníků hradů a zámků. Velmi typická je jeho silueta vytvořená jednotlivými budovami odstupňovanými podle výšky a kontrastní světlé zdi proti tmavým střechám. Byl založený v roce 1348 a zaujímá mezi českými hrady zcela výjimečné postavení. Byl vybudován českým králem Karlem IV., který na hradě pobýval již v roce 1355 a dohlížel na jeho dostavbu. Hrad měl sloužit jako místo pro uložení královských pokladů, především sbírek svatých relikvií a říšských korunovačních klenotů. Karlštejn se pyšní mnoha zajímavostmi. Najdete zde ojedinělou původní nástěnnou výzdobu ze 14. století, soubor 129 deskových obrazů Mistra Theodorika, největší portrétní galerii českých panovníků, repliku Svatováclavské koruny českých králů nebo unikátní hradní studnu. Současné podhradí zámků je plné života, krámků a restaurací, kde si můžete zakoupit nejen něco na památku, ale chvíli posedět a okusit místní speciality.

V těsné blízkosti nedaleko Karlštejna se nachází lomy Velká Amerika, Malá Amerika a Mexiko, které vznikly v důsledku rozsáhlé těžby vápence. Největší z těchto lomů je Velká Amerika. Tento mohutný kaňon připomíná slavný Grand Canyon u amerického Las Vegas. Takzvaná „Velká Amerika“ má skutečně úctyhodné rozměry. Délka je 990 m, šířka 120 m a hloubka 85 až 90 metrů. Na dně se nacházejí dvě jezírka, která vznikla zatopením nejhlubšího patra lomu. Spodní voda vystoupala až do výšky 10 metrů. Vstup přímo do lomu ani těsně k jeho okrajům není dovolen. Pro všechny milovníky turistiky a krásné přírody se ale vybudovala žlutá turistická trasa, která vede kolem celého lomu a na které je několik bezpečných vyhlídek do nitra kaňonu. Trasa dále pokračuje k sousedním neméně krásným lomům Malá Amerika a Mexiko a dále až na Karlštejn. 

Víte, že slavný český film Limonádový Joe parodující americký western se skutečně filmoval v Americe? Ano, je to tak, v lomu Velká Amerika.

Časový harmonogram:

- 6:00 hod - odjezd z Olomouce a postupně z dalších nástupních míst

- 10:00 hod - příjezd k vápencovým lomům

- 14:00 hod - prohlídka hradu + osobní volno

- 17:00 hod - odjezd zpět do nástupních míst

- 20:00 - 21:00 hod. - návrat do nástupních míst

Časy jsou orientační a mohou být změněny.

jak je to s cenami?

Níže najdete informace ohledně cenových kategorií a co cena výletu zahrnuje či nezahrnuje:

  • děti (0-15 let): 990 Kč
  • dospělák: 1090 Kč

Cena zahrnuje: autobusovou dopravu z Olomouce, Prostějova, Vyškova a Brna, služby technického průvodce

Cena nezahrnuje: vstupné na hrad Karlštejn (okruh 55 min) - 250 Kč (dospělý), 200 Kč (mládež (18-25 let) a senioři nad 65 let), 100 Kč děti (6-17 let), děti do 5 let vstup zdarma

COVID: Pokud nebude možné z důvodu vládních opatření, vydaných v rámci nemoci covid-19, výlet uskutečnit, garantujeme Vám vrácení 100% zaplacených peněz. Doporučujeme si sjednat cestovní připojištění včetně příplatku za zrušení výletu pro případ, že onemocníte nemocí covid-19 nebo budete umístěni do karantény. V opačném případě může dojít k propadnutí Vaší zálohy za výlet.

jak výlet hodnotili naši klienti?

„Bylo to úžasné, krásné počasí, super parta, skvělá delegátka i pan řidič, který nás všude bezpečně dopravil. 💝💐😘. Děkuji😁😘“ Pavla Kornelová

Rezervační formulář

{{ errors['persons[0].name'] }}
{{ errors['persons[0].birth_date'] }}
{{ errors.email }}
{{ errors.phone }}
{{ errors['persons[0].departure_id'] }}
{{ errors['persons[0].tarif_id'] }}

Mimo sebe závazně přihlašuji na výlet tyto osoby:

{{ errors['persons['+index+'].name'] }}
{{ errors['persons['+index+'].birth_date'] }}
{{ errors['persons['+index+'].departure_id'] }}
{{ errors['persons['+index+'].tarif_id'] }}
{{ errors.message }}
{{ errors.voucher_code}}
{{ voucherMessage }}
{{ errors.consent }}
Celková cena: {{ totalPriceComputed.totalPrice }} Kč (po uplatnění slevy {{ totalPriceComputed.discount }} Kč z poukazu)
{{ response.error }}

Děkujeme!

Vaše rezervace byla úspěšně uložena.
Na email jsme Vám poslali kopii rezervace spolu s platebními údaji.

Nepřišel Vám email?
Zkontrolujte si prosím složku se spamy.

Přihlásit se jako náhradník

{{ errors.name }}
{{ errors.email }}
{{ errors.person_count }}
{{ response.error }}

Děkujeme!

Připsali jsme Vás na seznam náhradníků a když se uvolní místo, tak Vám hned napíšeme.