Slovensko Jánošíkove diery

Kam se chystáme?

Jánošíkove diery je soustava soutěsek v Kriváňské Malé Fatře. Nachází se v národní přírodní rezervaci Rozsutec a skládají se ze tří ucelených částí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. Protéká jimi Dierový potok, jehož vodou byly Diery vytvořeny.

Po brzkém odjezdu z Olomouce přijedeme k hotelu Diery, odkud se vydáme na turistický výšlap a postupně projdeme některé části Jánošikových dier. Návrat do Olomouce je naplánován nejpozději kolem 22 hodin.

Zvolit si můžete lehčí i náročnější trasu. Náročnější túra potrvá cca 5-6 hodin a je dlouhá necelých 12 km, méně náročnější túra trvá cca 3-4 hodiny a je dlouhá necelých 7 km, případně se dá zvolit ještě kratší varianta. Ve všech případech je nutná kvalitní turistická obuv!! Volný čas můžete využít pro procházky v okolí Štefanové či si dát dobrý oběd a ochutnat tak místní speciality, nebo si jen tak někde sednout a kochat se krásami Malé Fatry.

Kam jedeme: Jánošikovy diery, Malá Fatra, Slovensko
Doprava: autobusem (při minimální obsazenosti 30 osob) a cesta potrvá k hotelu Diery přibližně 4 - 4,5 hodiny.
Odjezd: 5:30 z Olomouce
Návrat: 22:00 do Olomouce


Časy jsou pouze orientační.

Podrobnější popis, cenové kategorie a informace ohledně zrušení výletu z naší strany kvůli nemoci covid-19 najdete níže. Pokud máte zájem o odjezd z města, které není v nabídce, napište nám prosím na rezervace@fajnvikendy.cz

datum
sobota 04.06.2022
odkud
Olomouc, Přerov, Prostějov
cena
650 Kč
Rezervace byly ukončeny.

jak to tam bude vypadat?

jaké jsou detaily výletu?

Tento výlet za turistikou nás zavede na Slovensko, do nejkrásnější částí Malé Fatry nazvanou Jánošikovy diery. Jedná se o soustavu skalních soutěsek, které se nacházejí v národní přírodní rezervaci Rozsutec. Skládají se ze tří častí: Dolné diery, Horné diery a jako poslední zpřístupněné, Nové diery. Protéká jimi Dierový potok, který je vytvořil. Nachází se zde více než 20 vodopádů. Zdejší skalní útvary mají specifické klima a jsou tak domovem mnoha druhů rostlin a živočichů. Celá tato oblast je tvořena úžasnými kaňony a soutěskami s množstvím menších vodopádů a kaskád, které se nacházejí u turisticky značených tras a jsou přístupné po lávkách, žebřících a řetězech.
Naše výprava začne u hotelu Diery (rozcestník Biely potok) odkud se vydáme pěšky do sedla Podžiar. Zde si budete moci zvolit náročnější či méně náročnou trasu. Ti, kteří zvolí náročnější trasu, tak postupně vystoupají po žebřících, můstcích a lávkách Hornými dierami do sedla Medzirozsutce, kde budete mít výhled na Malý Rozsutec. Dále budete pokračovat do sedla Medziholie, odkud je výhled na Velký Rozsutec a prudším klesáním sestoupíte do Štefanové, kde nás bude čekat autobus. Ti, kteří zvolí méně náročnější trasu, tak se mohou s námi vydat až k rozcestníku Pod Pálenicou a po zelené se pak vydat již směrem do Štefanové. Cestou zpět
Místy je cesta zajištěná řetězy a žebříky, proto se doporučujeme výstup pouze lidem, kteří netrpí závratěmi a mají k dispozici kvalitní a pevnou obuv! Zejména za mokra poznáte výhody kvalitních pohorek :-) Turistická trasa Jánošikovými dierami patří ke středně náročným turistickým trasám, doporučujeme nepodceňovat počasí a být vybaveni plnohodnotným obutím i oblečením. Tato trasa je vhodná pro zdatné děti ve věku 12 let a více.

Náročnější trasa potrvá cca 6 hodin a je dlouhá necelých 12 km.

Méně náročnější trasa potrvá cca 4 hodiny a je dlouhá necelých 7 km, případně se dá ještě zkrátit.
Žádné vstupné do soutěsky se nehradí.

Tento turistický výlet patří ke středně náročným a je opravdu nutné být vybaveni kvalitní obuví a oblečením pro případ deštivého a větrného počasí!!

jak je to s cenami?

Níže najdete informace ohledně cenových kategorií a co cena výletu zahrnuje či nezahrnuje:

  • dospělák: 650 Kč

Cena zahrnuje: dopravu autobusem z Olomouce, služby technického doprovodu
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh

COVID: Pokud nebude možné z důvodu vládních opatření, vydaných v rámci nemoci covid-19, výlet uskutečnit, garantujeme Vám vrácení 100% zaplacených peněz. Doporučujeme si sjednat cestovní připojištění včetně příplatku za zrušení výletu pro případ, že onemocníte nemocí covid-19 nebo budete umístěni do karantény. V opačném případě může dojít k propadnutí Vaší zálohy za výlet.

jak výlet hodnotili naši klienti?

„Na tento výlet vzpomínám jako na jeden z nejlepších, které jsem kdy absolvovala a všem ho doporučuji!Ta nádherná příroda, po x letech jsem pila vodu ze studánky... Nádhera!“ Petruše

Rezervační formulář

{{ errors['persons[0].name'] }}
{{ errors['persons[0].birth_date'] }}
{{ errors.email }}
{{ errors.phone }}
{{ errors['persons[0].departure_id'] }}
{{ errors['persons[0].tarif_id'] }}

Mimo sebe závazně přihlašuji na výlet tyto osoby:

{{ errors['persons['+index+'].name'] }}
{{ errors['persons['+index+'].birth_date'] }}
{{ errors['persons['+index+'].departure_id'] }}
{{ errors['persons['+index+'].tarif_id'] }}
{{ errors.message }}
{{ errors.voucher_code}}
{{ voucherMessage }}
{{ errors.consent }}
Celková cena: {{ totalPriceComputed.totalPrice }} Kč (po uplatnění slevy {{ totalPriceComputed.discount }} Kč z poukazu)
{{ response.error }}

Děkujeme!

Vaše rezervace byla úspěšně uložena.
Na email jsme Vám poslali kopii rezervace spolu s platebními údaji.

Nepřišel Vám email?
Zkontrolujte si prosím složku se spamy.

Přihlásit se jako náhradník

{{ errors.name }}
{{ errors.email }}
{{ errors.person_count }}
{{ response.error }}

Děkujeme!

Připsali jsme Vás na seznam náhradníků a když se uvolní místo, tak Vám hned napíšeme.