Polsko Zoo Wroclaw a Afrikárium

Kam se chystáme?

Pojeďte s námi do nejstarší a nejoblíbenější ZOO v Polsku, ve které žije okolo 10000 zvířat z více než 1100 živočišných druhů. V místním akváriu se můžete projít podvodním tunelem a vidět tak kolem sebe žraloky, hrochy, manty či tučňáky. Můžete se také projet parníkem po řece Odře, který ZOO lemuje a navštívit japonské zahrady, které jsou hned naproti ZOO.

Podrobnější popis, cenové kategorie a informace ohledně zrušení výletu z naší strany kvůli nemoci covid-19 najdete níže. Pokud máte zájem o odjezd z města, které není v nabídce, napište nám prosím na rezervace@fajnvikendy.cz

datum
sobota 15.10.2022
odkud
Mohelnice, Olomouc, Prostějov
cena
590 Kč
Rezervace byly ukončeny.

jak to tam bude vypadat?

jaké jsou detaily výletu?

ZOO je opravdu překrásná a velmi stará (byla založena již v roce 1865). Rozlehlý areál o rozloze 33 hektarů z jedné strany lemuje řeka Odra, po které se můžete projet i parníkem. V ZOO žije zde cca 10500 zvířat , tj. více než 1132 živočišných druhů a uvidíte zde více živočichů jak např. v pražské ZOO. K vidění jsou sloni, žirafy zebry, nosorožci, tygři, vlci a spousta dalších. Největší atrakcí je akvárium, ve kterém vám nad hlavou propluje žralok, zahlédnout můžete vzácné manty, želvy, hravé tučňáky nebo dokonce i hrochy.

ZOO původně zabírala asi tucet hektarů. Teprve v 50. letech 20. století rostlo více než dvakrát. Dnes zabírá 33 hektarů. Od roku 2007 je hlavou zahrady Radosław Ratajszczak, který inicioval mnoho pozitivních změn. Dnes není Zoo Wroclaw jen místem setkání s exotickými zvířaty. Zoo je odhodlána zachraňovat a chránit mnoho ohrožených druhů. Během několika let byly vytvořeny nové výběhy. pro medvědy hnědé, gibony, malé pandy, nosorožce. Byli tam také noví nájemci, včetně extrémně vzácných zvířat, jako jsou okapi a manatees. 

Díky jedinečnému konceptu zařízení se Afrykárium stalo jedinečným komplexem v celosvětovém měřítku, který představuje různé ekosystémy související s vodním prostředím Černého kontinentu, mezi něž patří:

Rudé moře

V nádrži o kapacitě milionu litrů vody byl vytvořen ekosystém korálových útesů, kde můžete obdivovat více než 60 druhů krásných barevných ryb.

Východní Afrika

Zde uvidíte především hrochy nilské jak se prohánějí pod vodou. Dále uvidíte hrůzu nahánějící žraloky. Dále jsou zde dvě akvária s endemickými rybami z jezer Velké africké trhliny – Tanganyika a Malawi, jakož i jednu z nejmenších antilop na světě neboli dik-dik.

Mozambický kanál

Jeho největší atrakcí je 18 metrů průhledný tunel z akrylu, který vám umožní obdivovat zelenou želvu, žraloky, manty a další druhy ryb.

Dále můžete vidět africké kočky, tučňáky, medúzy, mořské úhoře, krokodýli, kapustňáky a další. Jestliže vám zbude čas, naproti ZOO se nachází krásné japonské zahrady.

jak je to s cenami?

Níže najdete informace ohledně cenových kategorií a co cena výletu zahrnuje či nezahrnuje:

  • osoba: 590 Kč

Cena zahrnuje: autobusovou dopravu z Olomouce a Prostějova, služby průvodce

Cena nezahrnuje: vstupné (45 zlt/dospělý a 35 zlt/dítě)

COVID: Pokud nebude možné z důvodu vládních opatření, vydaných v rámci nemoci covid-19, výlet uskutečnit, garantujeme Vám vrácení 100% zaplacených peněz. Doporučujeme si sjednat cestovní připojištění včetně příplatku za zrušení výletu pro případ, že onemocníte nemocí covid-19 nebo budete umístěni do karantény. V opačném případě může dojít k propadnutí Vaší zálohy za výlet.

pojedete tam s námi?

Rezervační formulář

{{ errors['persons[0].name'] }}
{{ errors['persons[0].birth_date'] }}
{{ errors.email }}
{{ errors.phone }}
{{ errors['persons[0].departure_id'] }}
{{ errors['persons[0].tarif_id'] }}

Mimo sebe závazně přihlašuji na výlet tyto osoby:

{{ errors['persons['+index+'].name'] }}
{{ errors['persons['+index+'].birth_date'] }}
{{ errors['persons['+index+'].departure_id'] }}
{{ errors['persons['+index+'].tarif_id'] }}
{{ errors.message }}
{{ errors.voucher_code}}
{{ voucherMessage }}
{{ errors.consent }}
Celková cena: {{ totalPriceComputed.totalPrice }} Kč (po uplatnění slevy {{ totalPriceComputed.discount }} Kč z poukazu)
{{ response.error }}

Děkujeme!

Vaše rezervace byla úspěšně uložena.
Na email jsme Vám poslali kopii rezervace spolu s platebními údaji.

Nepřišel Vám email?
Zkontrolujte si prosím složku se spamy.

Přihlásit se jako náhradník

{{ errors.name }}
{{ errors.email }}
{{ errors.person_count }}
{{ response.error }}

Děkujeme!

Připsali jsme Vás na seznam náhradníků a když se uvolní místo, tak Vám hned napíšeme.