Německo Vánoce v Drážďanech a Popelčin zámek Moritzburg

Kam se chystáme?

Zámek Moritzburg známe především díky pohádce Tři oříšky pro Popelku. Jedná se původně o lovecký zámek, který obklopují rozlehlé rybníky s krásnou zámeckou zahradou. V období adventu zde bude probíhat pohádková výstava, která je vzpomínkou na slavný a nesmrtelný příběh o Popelce. Projdete se tak místy, kde nejhezčí princezna všech pohádek, Libuška Šafránková, ztratila svůj střevíček. Do centra Drážďan se dostaneme po obědě a společně se projdeme touto barokní perlou na Labi.

Podrobnější popis, cenové kategorie a informace ohledně zrušení výletu z naší strany kvůli nemoci covid-19 najdete níže. Pokud máte zájem o odjezd z města, které není v nabídce, napište nám prosím na rezervace@fajnvikendy.cz

datum
sobota 11.12.2021
odkud
Brno, Olomouc, Prostějov, Vyškov
cena
1090 Kč
Rezervace byly ukončeny.

jak to tam bude vypadat?

jaké jsou detaily výletu?

První zastavení nás čeká u loveckého zámku Moritzburg, který je obklopený rozsáhlými rybníky a dýchne na vás pohádkovou atmosféru. Zámek známe především díky pohádce Tři oříšky pro Popelku, která se zde v roce 1973 natáčela. Prohlédneme si tematickou výstavu a projdeme se krásným zámeckým parkem. Na výstavě uvidíme původní kostýmy, rekvizity, sál, kde se točila scéna s bálem a budete se moci vyfotit s figurínami hlavních postav tohoto romantického příběhu. Pro mnoho německých i českých rodin je pohádka pevnou součástí vánočních oslav. Na nádvoří zámku budou probíhat adventní trhy a další doprovodný program spojený s vánočním časem.

V odpoledních hodinách se přesuneme do centra Drážďan, které jsou barokní perlou na Labi. Naše kroky nás zavedou do historického jádra uvnitř původního městského opevnění, kde budeme moci obdivovat památky jako jsou Semperova opera a galerie, Zwinger a jeho expozice, Rezidenční zámek se světoznámou Zelenou klenbou a jejími překrásnými exponáty, Frauenkirche, katedrálu, Brühlovu terasu s muzeem opevnění, Zlatého rytíře a mnoho dalších. Zamíříme na nejstarší vánoční trh „Striezelmarkt“ s největší vánoční pyramidou na světě a s pekaři a cukráři oslavíme jejich štolové řemeslo. Prožijte s námi kouzlo německých vánočních svátků a poznejte překrásné adventní Drážďany.

Předběžný program:

  • v brzkých ranní hodinách odjezd z nástupních míst
  • příjezd do Moritzburgu v pozdějších dopoledních hodinách
  • odpoledne přesun do Drážďan
  • v podvečer odjezd zpět do ČR
  • návrat do nástupních míst cca mezi 22:00 - 23:00 hod.

Časy jsou pouze orientační.

jak je to s cenami?

Níže najdete informace ohledně cenových kategorií a co cena výletu zahrnuje či nezahrnuje:

  • osoba: 1090 Kč

Cena zahrnuje: dopravu, technického průvodce

Cena nezahrnuje: vstupné na výstavu do zámku Moritzburg ve výši 10 EUR/osoba (cena vstupného je platná k 29.9.2021, může se do konce roku změnit), cestovní pojištění

COVID: Pokud nebude možné z důvodu vládních opatření, vydaných v rámci nemoci covid-19, výlet uskutečnit, garantujeme Vám vrácení 100% zaplacených peněz. Doporučujeme si sjednat cestovní připojištění včetně příplatku za zrušení výletu pro případ, že onemocníte nemocí covid-19 nebo budete umístěni do karantény. V opačném případě může dojít k propadnutí Vaší zálohy za výlet.

Rezervační formulář

{{ errors['persons[0].name'] }}
{{ errors['persons[0].birth_date'] }}
{{ errors.email }}
{{ errors.phone }}
{{ errors['persons[0].departure_id'] }}
{{ errors['persons[0].tarif_id'] }}

Mimo sebe závazně přihlašuji na výlet tyto osoby:

{{ errors['persons['+index+'].name'] }}
{{ errors['persons['+index+'].birth_date'] }}
{{ errors['persons['+index+'].departure_id'] }}
{{ errors['persons['+index+'].tarif_id'] }}
{{ errors.message }}
{{ errors.voucher_code}}
{{ voucherMessage }}
{{ errors.consent }}
Celková cena: {{ totalPriceComputed.totalPrice }} Kč (po uplatnění slevy {{ totalPriceComputed.discount }} Kč z poukazu)
{{ response.error }}

Děkujeme!

Vaše rezervace byla úspěšně uložena.
Na email jsme Vám poslali kopii rezervace spolu s platebními údaji.

Nepřišel Vám email?
Zkontrolujte si prosím složku se spamy.

Přihlásit se jako náhradník

{{ errors.name }}
{{ errors.email }}
{{ errors.person_count }}
{{ response.error }}

Děkujeme!

Připsali jsme Vás na seznam náhradníků a když se uvolní místo, tak Vám hned napíšeme.