Česká Republika Vánoční hrad Bouzov

Kam se chystáme?

Poznejte Vánoce našich předků přímo na hradě. Zavítáme na hrad Bouzov, kde si v rámci prohlídky projdete slavnostně vyzdobené interiéry a kromě toho se dozvíte i spoustu zajímavých informací o historii Vánoc, vánočních tradicích, zvycích a oslavách svátků šlechty i prostého lidu. Dozvíte se více o tom, jak dobu adventu a Vánoc trávili naši předci, překvapí vás oživlé postavy středověkých obyvatel hradu, jako byli např. kejklíři či žongléřiPro děti i dospělé bude otevřena tradiční vánoční dílna, kde si budete moci vyzkoušet svoji zručnost a šikovnost. Celou vánoční atmosféru potrhne hradní betlém. Jestliže to covid opatření dovolí, tak se budete moci zahřát svařeným vínem či čajem, pochutnat si na dobových jídlech a vánoční náladu podtrhnou koledy.

Podrobnější popis, cenové kategorie a informace ohledně zrušení výletu z naší strany kvůli nemoci covid-19 najdete níže. Pokud máte zájem o odjezd z města, které není v nabídce, napište nám prosím na rezervace@fajnvikendy.cz

datum
pondělí 27.12.2021
odkud
Olomouc, Prostějov (+50Kč)
cena
150 až 390 Kč
Rezervace byly ukončeny.

jak to tam bude vypadat?

jaké jsou detaily výletu?

Tradice Vánoc sahá hluboko do naší minulosti a část z této historie se dozvíte na komentované prohlídce hradem Bouzov. Interiéry hradu budou slavnostně vyzdobeny a k tomu bude uzpůsoben i komentář prohlídky, abyste se o Vánocích na hradě, a zejména o životě rytířů, dozvěděli co nejvíce. Uslyšíte, jak šlechta a jejich poddaní slavili Vánoce, jaké měli zvyky, jaké dodržovali tradice, jak hodovali a jak vlastně v tento čas žili. Na nádvoří hradu vás bude čekat dobový jarmark, kde si budete moci dát něco dobrého k zakousnutí i k popíjení. Prohlédnete si betlém a určitě narazíte na kejklíře, trhovce či žongléry. Děti a třeba i dospělí rádi zavítají do tradiční vánoční dílny a vyzkouší si vyrobit něco pro radost.

Kdy jindy než o Vánocích zavítat na pohádkový hrad, kde se natáčela celá řada filmů pro děti. Možná i vy znáte například Kopretiny pro zámeckou paní, Rumplcimprcampr, Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek, O princezně Jasněnce a létajícím ševci a spoustu dalších.

Z Olomouce a případně dalších nástupních míst vyjedeme tak, abychom na hradě byli kolem 15 hodiny, užili si venkovní vánoční atmosféru a hned na to se vydali na prohlídku hradu. Po prohlídce hned spěchat zpátky určitě nebudeme, okoštujeme místní dobroty a zaposloucháme se do koled. A když napadne sníh, tak můžou děti postavit sněhuláka, nebo se jen tak zkoulovat v místech, kde chodili samotní rytíři.

jak je to s cenami?

Níže najdete informace ohledně cenových kategorií a co cena výletu zahrnuje či nezahrnuje:

  • děti do 6 let: 150 Kč
  • děti 6 - 18 let: 290 Kč
  • dospělák: 390 Kč

Cena zahrnuje VŠE: vstupné na hrad, dopravu, technického průvodce

COVID: Pokud nebude možné z důvodu vládních opatření, vydaných v rámci nemoci covid-19, výlet uskutečnit, garantujeme Vám vrácení 100% zaplacených peněz. Doporučujeme si sjednat cestovní připojištění včetně příplatku za zrušení výletu pro případ, že onemocníte nemocí covid-19 nebo budete umístěni do karantény. V opačném případě může dojít k propadnutí Vaší zálohy za výlet.

Rezervační formulář

{{ errors['persons[0].name'] }}
{{ errors['persons[0].birth_date'] }}
{{ errors.email }}
{{ errors.phone }}
{{ errors['persons[0].departure_id'] }}
{{ errors['persons[0].tarif_id'] }}

Mimo sebe závazně přihlašuji na výlet tyto osoby:

{{ errors['persons['+index+'].name'] }}
{{ errors['persons['+index+'].birth_date'] }}
{{ errors['persons['+index+'].departure_id'] }}
{{ errors['persons['+index+'].tarif_id'] }}
{{ errors.message }}
{{ errors.voucher_code}}
{{ voucherMessage }}
{{ errors.consent }}
Celková cena: {{ totalPriceComputed.totalPrice }} Kč (po uplatnění slevy {{ totalPriceComputed.discount }} Kč z poukazu)
{{ response.error }}

Děkujeme!

Vaše rezervace byla úspěšně uložena.
Na email jsme Vám poslali kopii rezervace spolu s platebními údaji.

Nepřišel Vám email?
Zkontrolujte si prosím složku se spamy.

Přihlásit se jako náhradník

{{ errors.name }}
{{ errors.email }}
{{ errors.person_count }}
{{ response.error }}

Děkujeme!

Připsali jsme Vás na seznam náhradníků a když se uvolní místo, tak Vám hned napíšeme.