Rakousko Medvědí soutěska

Kam se chystáme?

Turistický pochod Medvědí soutěskou, kde propotíme určitě víc jak jedno triko. :-) Čeká nás výstup hlubokým skalnatým kaňonem podél vodopádů a tůní po 164 žebřících, lávkách a můstcích upevněných na skalních stěnách, trvající cca 3 hodiny k tradiční hospůdce Guten Hirten (U dobrého pastýře), n. v. 1209 m, převýšení cca 700 m.

Výstup je bezpečný a nabídne nezapomenutelné pohledy a zážitky. Celková doba turistického výšlapu je přibližně 6 hodin.

Podrobnější popis, cenové kategorie a informace ohledně zrušení výletu z naší strany kvůli nemoci covid-19 najdete níže. Pokud máte zájem o odjezd z města, které není v nabídce, napište nám prosím na rezervace@fajnvikendy.cz

datum
sobota 07.05.2022
odkud
Brno, Olomouc, Prostějov, Vyškov
cena
1190 Kč
Rezervace byly ukončeny.

jak to tam bude vypadat?

jaké jsou detaily výletu?

Podmínky vstupu do Rakouska najdete zde.

Medvědí soutěska (německy die Bärenschützklamm) u vesnice Mixnitz ve spolkové zemi Štýrsko je jednou z nejkrásnějších skalnatých roklí v Rakousku. Vzhledem ke svému jedinečnému přírodnímu bohatství byla v roce 1978 vyhlášena chráněnou přírodní památkou.

Procházka mezi divokými vodopády a strmými skalami přinese impozantní zážitek každému turistovi.

Název Medvědí soutěska (německy „Bärenschützklamm“) nemá pravděpodobně nic společného s medvědy, slovo patrně pochází z nějakého slovanského nesrozumitelného slova, snad *pršica, a dnešní podoby nabylo lidovou etymologií. Trasa výstupu je jednosměrná. Bezpečnost návštěvníků je prvořadá, množství dřevěných žebříků, můstků a zábradlí zajišťuje její bezpečný přechod. Impozantní je především přímý vstup do soutěsky. Žebříky začínají vést strmě vzhůru směrem do úzké rokle lemované vysokými stěnami mohutných útesů budovaných prvohorními vápenci. Medvědí soutěsku vytvořila dlouhodobá a intenzivní erozní činnost potoka Mixnitzbach. Dravě a hluboce se zakousl do zdánlivě pevného skalního masivu a za tisíce let vytvořil tuto okouzlující, ale i respekt budící soutěsku. Během prohlídky Medvědí soutěsky nás zaujmou obrovské balvany uvízlé na dně propasti, četné kaskády a rychle se hroutící vodní masy burácejících vodopádů. Při pohledu vzhůru můžeme obdivovat do výšek se tyčící členité vápencové soutěsky a skalní převisy sklánějící se nad námi.


Na cestu si rozhodně nezapomeňte vzít praktický a pohodlný batoh s dostatkem pitné vody a nějakou tou svačinkou, pokud nechcete utrácet v hospůdkách po cestě. Na co dalšího je třeba pamatovat? Na příjemné sportovní oblečení, pokrývku hlavy a především na lehkou a pohodlnou sportovní obuv. A dobrou náladu! :)

jak je to s cenami?

Níže najdete informace ohledně cenových kategorií a co cena výletu zahrnuje či nezahrnuje:

  • osoba: 1190 Kč

Cena zahrnuje: dopravu autokarem, služby průvodce.

Cena nezahrnuje vstup do soutěsky 3 € a komplexní pojištění.

COVID: Pokud nebude možné z důvodu vládních opatření, vydaných v rámci nemoci covid-19, výlet uskutečnit, garantujeme Vám vrácení 100% zaplacených peněz. Doporučujeme si sjednat cestovní připojištění včetně příplatku za zrušení výletu pro případ, že onemocníte nemocí covid-19 nebo budete umístěni do karantény. V opačném případě může dojít k propadnutí Vaší zálohy za výlet.

Rezervační formulář

{{ errors['persons[0].name'] }}
{{ errors['persons[0].birth_date'] }}
{{ errors.email }}
{{ errors.phone }}
{{ errors['persons[0].departure_id'] }}
{{ errors['persons[0].tarif_id'] }}

Mimo sebe závazně přihlašuji na výlet tyto osoby:

{{ errors['persons['+index+'].name'] }}
{{ errors['persons['+index+'].birth_date'] }}
{{ errors['persons['+index+'].departure_id'] }}
{{ errors['persons['+index+'].tarif_id'] }}
{{ errors.message }}
{{ errors.voucher_code}}
{{ voucherMessage }}
{{ errors.consent }}
Celková cena: {{ totalPriceComputed.totalPrice }} Kč (po uplatnění slevy {{ totalPriceComputed.discount }} Kč z poukazu)
{{ response.error }}

Děkujeme!

Vaše rezervace byla úspěšně uložena.
Na email jsme Vám poslali kopii rezervace spolu s platebními údaji.

Nepřišel Vám email?
Zkontrolujte si prosím složku se spamy.

Přihlásit se jako náhradník

{{ errors.name }}
{{ errors.email }}
{{ errors.person_count }}
{{ response.error }}

Děkujeme!

Připsali jsme Vás na seznam náhradníků a když se uvolní místo, tak Vám hned napíšeme.