Česká Republika Mutěnice - tak trochu jinak

Kam se chystáme?

Ačkoliv byl Burčákový pochod opět letos oficiálně zrušen, víme, že loni byly sklípky otevřené a opravdu stálo za to si do Mutěnic i tak zajet, projít se mezi vinohrady, okoštovat burčák a další dobroty. Obvolali jsme vinaře a letos to prý bude stejné. Pojeďte tedy s námi!

Krásná procházka vás provede mezi vinohrady v okolí Mutěnic, Hovoran a Dubňan. Po vyznačené trase narazíte na sklepy Pod duňanskú horú či na Mutěnické búdy. Cestou k cíli můžete zavítat do tradičních i moderních vinařských sklepů a k tomu ochutnávat místní speciality a pochutiny, které jinde nenajdete. Celá trasa měří přibližně 10 km a užije si ji opravdu každý. Než se nadějete a stihnete okoštovat místní dobroty, budete v cíli. Mezi vinohrady a místními sklepy strávíme necelých 8 hodin.

Podrobnější popis, cenové kategorie a informace ohledně zrušení výletu z naší strany kvůli nemoci covid-19 najdete níže. Pokud máte zájem o odjezd z města, které není v nabídce, napište nám prosím na rezervace@fajnvikendy.cz

datum
sobota 09.10.2021
odkud
Olomouc, Prostějov, Šternberk, Vyškov
cena
370 Kč
Rezervace byly ukončeny.

jak to tam bude vypadat?

jaké jsou detaily výletu?

A co je pravý burčák?

"Mléko starců" neboli burčák patří k našim unikátům. Najdeme ho ještě v omezených oblastech Rakouska a Slovenska, ale nikde se nastal natolik srdcovou záležitostí jako na Moravě nebo v Čechách. Proces vzniku burčáku není nikterak složitý. Čerstvě vylisovaný vinný mošt po několika dnech zkvasí na mírně alkoholický sladký nápoj, který se pije během poměrně krátkého období. Právě v tomto období obsahuje ideální poměr ještě neprokvašeného přírodního cukru a alkoholu. Možná jste nevěděli, že díky vysokému obsahu kvasinek je zaručena přítomnost vitaminu B, díky čemuž je burčák nejen lahodný ale i zdraví prospěšný. Blahodárně tak působí na vlasy, nehty, pokožku, ale i na nervovou soustavu.
Staří vinaři říkají, že burčáku bychom měli vypít tolik, kolik nám v těle koluje krve. Jen doporučujeme, aby to nebylo v jeden den. Burčák obsahuje více alkoholu než pivo.

jak je to s cenami?

Níže najdete informace ohledně cenových kategorií a co cena výletu zahrnuje či nezahrnuje:

  • dospělák: 370 Kč

Cena zahrnuje: autobusovou dopravu z Olomouce, Prostějova a Vyškova, služby průvodce.

COVID: Pokud nebude možné z důvodu vládních opatření, vydaných v rámci nemoci covid-19, výlet uskutečnit, garantujeme Vám vrácení 100% zaplacených peněz. Doporučujeme si sjednat cestovní připojištění včetně příplatku za zrušení výletu pro případ, že onemocníte nemocí covid-19 nebo budete umístěni do karantény. V opačném případě může dojít k propadnutí Vaší zálohy za výlet.

Rezervační formulář

{{ errors['persons[0].name'] }}
{{ errors['persons[0].birth_date'] }}
{{ errors.email }}
{{ errors.phone }}
{{ errors['persons[0].departure_id'] }}
{{ errors['persons[0].tarif_id'] }}

Mimo sebe závazně přihlašuji na výlet tyto osoby:

{{ errors['persons['+index+'].name'] }}
{{ errors['persons['+index+'].birth_date'] }}
{{ errors['persons['+index+'].departure_id'] }}
{{ errors['persons['+index+'].tarif_id'] }}
{{ errors.message }}
{{ errors.voucher_code}}
{{ voucherMessage }}
{{ errors.consent }}
Celková cena: {{ totalPriceComputed.totalPrice }} Kč (po uplatnění slevy {{ totalPriceComputed.discount }} Kč z poukazu)
{{ response.error }}

Děkujeme!

Vaše rezervace byla úspěšně uložena.
Na email jsme Vám poslali kopii rezervace spolu s platebními údaji.

Nepřišel Vám email?
Zkontrolujte si prosím složku se spamy.

Přihlásit se jako náhradník

{{ errors.name }}
{{ errors.email }}
{{ errors.person_count }}
{{ response.error }}

Děkujeme!

Připsali jsme Vás na seznam náhradníků a když se uvolní místo, tak Vám hned napíšeme.