Rakousko Orlí hnízdo, jezero Königssee a solné doly

Kam se chystáme?

Pojeďte s námi do jednoho z nejkrásnějších koutů Evropy - německého národního parku Berchtesgaden, kde si vystavěl své honosné sídlo sám říšský vůdce a postrach 2. světové války sám Adolf Hitler.

Pevnost Hitlera zvaná Kehlsteinhaus, neboli Orlí hnízdo, byla vybudována za pouhých 13 měsíců, stála cca 3 miliardy dnešních korun a stojí na vrcholku hory Kahlstein ve výšce 1834 m.n.m. a byl darem vůdci k 50. narozeninám. Eva Braunová zde pořádala opulentní večírky a Hitler pózoval fotografům. Poznejte s námi tento krásnou, leč temnou část evropských dějin.

Podíváme se i ke krásně čistému jezeru Königssee, kde budeme obdivovat krásnou přírodu včetně panoramat Alp. Na závěr nás čeká návštěva solného dolu v Berchtesgadenu.

Podrobnější popis, cenové kategorie a informace ohledně zrušení výletu z naší strany kvůli nemoci covid-19 najdete níže. Pokud máte zájem o odjezd z města, které není v nabídce, napište nám prosím na rezervace@fajnvikendy.cz

datum
sobota 10.09.2022
odkud
Brno, Olomouc, Prostějov, Vyškov
cena
1590 Kč
Vyprodáno.
Pokud chcete být náhradníky, přihlašte se prosím zde.

jak to tam bude vypadat?

jaké jsou detaily výletu?

Orlí hnízdo

Ráno vyjedeme speciálním autobusem z Obersalzbergu panoramatickou alpskou silnicí až k Hitlerovu Orlímu hnízdu do výšky 1.834 m, projedeme tunelem do útrob hory Kehlstein, odkud vyjedeme původním výtahem na její vrchol, kde se tyčí proslulá Hitlerova čajovna Teehaus, nazývaná též Hitlerovo Orlí hnízdo.

Stavba vznikla v roce 1937 na popud Martina Bormanna. Bormann byl Hitlerův osobní tajemník, vedoucí hlavní kanceláře NSDAP a říšský ministr. Orlí hnízdo je robustní stavba z pevné čtvercové žuly, stěny budov jsou silnější než jeden metr. Byl to Bormannův dárek k 50. narozeninám Adolfa Hitlera. Stavba stála neuvěřitelných 30 miliónů říšských marek (cca 3 miliardy dnešních korun). Po válce panoval názor, že by mělo být Orlí hnízdo zničeno. Dnes toto místo považují Němci za pietní. Orlí hnízdo je doslova skvost s nádherným výhledem. Z tohoto místa se nám v případě hezkého počasí naskytne nezapomenutelný výhled na celý Berchtesgaden (až po Salzburg), Watzman (2. nejvyšší německá hora), jezero Königsee (nejhlubší německé jezero). 

Zájemci mohou také krátce navštívit dokumentační středisko Obersalzberg (historie nacismu, část zpřístupněných bunkrů). 

Jezero Königssee

Po návštěvě Orlího hnízda přejedeme k jezeru Königssee s kostelem sv. Bartoloměje, ke kterému se dostaneme lodičkou. Toto ledovcem vytvořené jezero se podobá norským fjordům a je hluboké neuvěřitelných 180m, jen s tím rozdílem, že nemá spojení s mořem. Strmé štíty stoupají přímo od břehů osm kilometrů dlouhé a 1,5 km široké vodní plochy s úžasně čistou vodou a nad tím vším se tyčí typický rozeklaný štít 2 713 m vysokého Watzmanna, druhé nejvyšší hory Německa. Toto horské jezero je unikátní v kteroukoli roční dobu a je známé také svým zeleným zbarvením vody, které vzniká odrazem od okolních hor. Uvidíme zde i kostelík, který je dominantní svými červenými věžičkami cibulového tvaru. 

Solný důl v Berchtesgadenu

Výlet ukončíme ve velmi zajímavém solném dole. První zmínky o tomto solném dole pocházejí již z 12. století. Od počátku 19. století byla slaná voda z tohoto dolu přiváděna potrubím do 29 km vzdálených termálních lázní. Po zakoupení vstupenky se převlečete do erárních overalů, nasednete na minivláček a vydáte se do podzemí. Následuje přibližně hodinová prohlídka včetně dvou skluzavek, holografické projekce, plavby po podzemním jezeře či interaktivní expozice soli.

Kolem 18. hod je naplánován odjezd zpět do ČR. Návrat do Olomouce a Prostějova okolo půlnoci až 1.00 hodiny ranní následujícího dne. 

Upozorňujeme, že jednotlivé body programu lze přesunout dle momentální situace a počasí. Při přetrvávajících nepříznivých klimatických podmínkách, může být uzavřen výjezd k Orlímu hnízdu, proto Vám v tomto případě bude zajištěn náhradní program v podobě návštěvy dokumentačního střediska - Muzea Obersalzberg. Ostatní program dle průvodce. 

jak je to s cenami?

Níže najdete informace ohledně cenových kategorií a co cena výletu zahrnuje či nezahrnuje:

  • osoba: 1590 Kč

Cena zahrnuje: dopravu, služby technického doprovodu

Cena nezahrnuje: vstupy za cca 70 €, které technický doprovod vybere v autobuse (jízdenka včetně výtahu na Orlí hnízdo; plavba lodí po jezeře; solný důl); cestovní pojištění

COVID: Pokud nebude možné z důvodu vládních opatření, vydaných v rámci nemoci covid-19, výlet uskutečnit, garantujeme Vám vrácení 100% zaplacených peněz. Doporučujeme si sjednat cestovní připojištění včetně příplatku za zrušení výletu pro případ, že onemocníte nemocí covid-19 nebo budete umístěni do karantény. V opačném případě může dojít k propadnutí Vaší zálohy za výlet.

Rezervační formulář

{{ errors['persons[0].name'] }}
{{ errors['persons[0].birth_date'] }}
{{ errors.email }}
{{ errors.phone }}
{{ errors['persons[0].departure_id'] }}
{{ errors['persons[0].tarif_id'] }}

Mimo sebe závazně přihlašuji na výlet tyto osoby:

{{ errors['persons['+index+'].name'] }}
{{ errors['persons['+index+'].birth_date'] }}
{{ errors['persons['+index+'].departure_id'] }}
{{ errors['persons['+index+'].tarif_id'] }}
{{ errors.message }}
{{ errors.voucher_code}}
{{ voucherMessage }}
{{ errors.consent }}
Celková cena: {{ totalPriceComputed.totalPrice }} Kč (po uplatnění slevy {{ totalPriceComputed.discount }} Kč z poukazu)
{{ response.error }}

Děkujeme!

Vaše rezervace byla úspěšně uložena.
Na email jsme Vám poslali kopii rezervace spolu s platebními údaji.

Nepřišel Vám email?
Zkontrolujte si prosím složku se spamy.

Přihlásit se jako náhradník

{{ errors.name }}
{{ errors.email }}
{{ errors.person_count }}
{{ response.error }}

Děkujeme!

Připsali jsme Vás na seznam náhradníků a když se uvolní místo, tak Vám hned napíšeme.