Česká Republika Býčí skála - tajemná jeskyně

Kam se chystáme?

Rituální vraždy. Pravěké pohřebiště. Obětní místo. Starodávné legendy. Tajemství. Toto vše se pojí k tajemné jeskyni Býčí skála, která se nachází v Moravském krasu. Do této jinak nepřístupné jeskyně se můžete jet s námi podívat! Tato skála se otevírá veřejnosti jen 3x ročně a o prohlídku je extrémní zájem. Pro jednotlivce je skoro nemožné se sem dostat, protože jsou většinou všechny termíny rychle vyprodané! Jeden z těchto termínů se ale podařilo získat naší cestovní agentuře Fajn víkendy a brány této tajuplné jeskyně se otevřou speciálně jen pro naši skupinu dne 19.6.2022. Budeme mít tak šanci vidět tajemství Býčí skály na vlastní oči a délka naší fajn prohlídky bude trvat něco přes hodinu. Husí kůže vám bude naskakovat nejen z tajuplných historek a legend, ale také z toho, že v jeskyni je teplota okolo 9°C. Počítejte také s velkou vlhkostí.

Před prohlídkou jeskyně si uděláme menší vycházku v okolí Býčí skály, abychom poznali tuto oblast blíže.

Podrobnější popis, cenové kategorie a informace ohledně zrušení výletu z naší strany kvůli nemoci covid-19 najdete níže. Pokud máte zájem o odjezd z města, které není v nabídce, napište nám prosím na rezervace@fajnvikendy.cz

datum
neděle 19.06.2022
odkud
Olomouc, Prostějov
cena
350 až 390 Kč
Rezervace byly ukončeny.

jak to tam bude vypadat?

jaké jsou detaily výletu?

Býčí skála se nachází ve střední části Moravském Krasu, v dolní části Křtinského údolí, mezi městečky Adamov a Křtiny. Vysoká bílá skála s puklinou a několika otvory v dolní části je opředená legendami a stále v sobě ukrývá mnohá tajemství. Poznejte tajuplné místo pravěkých rituálních vražd, sršící negativní energií, jenž je schopna odradit citlivého jedince od prozkoumávání jeskyně. Jeskyně se proslavila zejména pohřebištěm z 5. století př.n.l., na kterém byly nalezeny lidské oběti, zejména ženy. V rozlehlém jeskynním systému je prý slyšet zpěv, výkřiky i volání a objevují se světla tam, kde nejsou žádní lidé. Za temných nocí prý vychází z jeskyní okázalé průvody a za svítání se vrací zpět do hlubin. Když člověk přichází k Býčí skále a soustředí se alespoň trochu, tak pocítí negativní energii, vycházející z jeskyně naproti. Pokud se k jeskyni přiblíží, nepříjemný pocit sílí a je natolik intenzivní, že může příchozího zastavit. Negativní energie linoucí se z Býčí skály pochází právě z rituálních obětí, pravěkého hromadného zabíjení. Energie vychází ze dvou míst. Jeden zdroj je v útrobách jeskyně a druhý ve skalním okně. Z obou míst je cítit zoufalství a odpor zabitých obětí, nedobrovolnost násilného odchodu ze života a lidská beznaděj.

Negativní historie se k jeskyni váže i z dob druhé světové války, kdy se nacisté zde rozhodli vybudovat tajnou výrobu leteckých motorů a jeskyně tak sloužila okupantům, kteří naší zemi nepřinesli nic dobrého.

Okolí Býčí skály stojí určitě také za prohlídku. Před návštěvou Býčí skály si projdeme její okolí a objevíme tak mnoho zajímavého z této oblasti Moravského krasu.

Objevte s námi historii této jeskyně a pojeďte se s námi zase trochu bát. :-)

Časový harmonogram:

  • 8:30 - odjezd z Olomouce
  • 9:00 - odjezd z Prostějova
  • 10:00 - 10:15 - příjezd do Moravského krasu
  • 10:15 - 16:15 - prohlídka okolí Býčí skály, kratší turistika, čas na oběd
  • 16:30 - 18:00 - komentovaná prohlídka Býčí skály
  • 19:15 - 19:45 - návrat do nástupních míst

Časy jsou orientační.

jak je to s cenami?

Níže najdete informace ohledně cenových kategorií a co cena výletu zahrnuje či nezahrnuje:

  • děti do 15-ti let: 350 Kč
  • dospělý: 390 Kč

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, technického průvodce

Cena nezahrnuje: vstup do jeskyně - 100 Kč/1 osoba

COVID: Pokud nebude možné z důvodu vládních opatření, vydaných v rámci nemoci covid-19, výlet uskutečnit, garantujeme Vám vrácení 100% zaplacených peněz. Doporučujeme si sjednat cestovní připojištění včetně příplatku za zrušení výletu pro případ, že onemocníte nemocí covid-19 nebo budete umístěni do karantény. V opačném případě může dojít k propadnutí Vaší zálohy za výlet.

jak výlet hodnotili naši klienti?

„Super výlet, plný zážitků 🙂👍 Děkujeme“ Miroslava Hrabalová
„Děkuji za krásný výlet. Bylo to úžasné, těším se na další výpravu s Fajn výkety a jejich úžasnou průvodkyní Silvinkou. Vše jsme i v tom horku zvládli. Děkjji 🥰👍👏“ Pavla Kornelová
„Super krásný výlet.“ Luděk Otáhal

Rezervační formulář

{{ errors['persons[0].name'] }}
{{ errors['persons[0].birth_date'] }}
{{ errors.email }}
{{ errors.phone }}
{{ errors['persons[0].departure_id'] }}
{{ errors['persons[0].tarif_id'] }}

Mimo sebe závazně přihlašuji na výlet tyto osoby:

{{ errors['persons['+index+'].name'] }}
{{ errors['persons['+index+'].birth_date'] }}
{{ errors['persons['+index+'].departure_id'] }}
{{ errors['persons['+index+'].tarif_id'] }}
{{ errors.message }}
{{ errors.voucher_code}}
{{ voucherMessage }}
{{ errors.consent }}
Celková cena: {{ totalPriceComputed.totalPrice }} Kč (po uplatnění slevy {{ totalPriceComputed.discount }} Kč z poukazu)
{{ response.error }}

Děkujeme!

Vaše rezervace byla úspěšně uložena.
Na email jsme Vám poslali kopii rezervace spolu s platebními údaji.

Nepřišel Vám email?
Zkontrolujte si prosím složku se spamy.

Přihlásit se jako náhradník

{{ errors.name }}
{{ errors.email }}
{{ errors.person_count }}
{{ response.error }}

Děkujeme!

Připsali jsme Vás na seznam náhradníků a když se uvolní místo, tak Vám hned napíšeme.