Česká Republika Toulovcovy maštale

Kam se chystáme?

Znáte Adršpašské skály a líbí se vám? Jestli ano, tak Toulovcovy maštale budou pro vás to pravé. Jsou to totiž skály připomínající Adršpašské skály a patří mezi naše nádherná pískovcová skalní města. Jak šel čas a příroda si hrála, vznikl zde systém jeskyní, chodeb a děr. Ty byly podle vzhledu pojmenovány a tak zde můžete najít např. Kuchyni, Zvon, Sklep či Myší díru. Toulovcovy maštale jsou přírodní rezervací a patří pod Budislavské skály, které jsou plné borových lesů. Součástí této oblasti jsou i tzv. Městské Maštale, které si projdeme a zastavíme se i v Budislavi, kde uvidíme Skalní útvar Zámeček, Malé Hradisko a Broukoviště. Vynechat nemůžeme ani dřevěnou Toulovcovu rozhlednu, na kterou nás dovede 60 schodů. A bez prohlídky Broukoviště odjíždět určitě nebudeme.

Podrobnější popis, cenové kategorie a informace ohledně zrušení výletu z naší strany kvůli nemoci covid-19 najdete níže. Pokud máte zájem o odjezd z města, které není v nabídce, napište nám prosím na rezervace@fajnvikendy.cz

datum
sobota 16.07.2022
odkud
Mohelnice, Olomouc, Prostějov
cena
450 až 490 Kč
Vyprodáno.
Pokud chcete být náhradníky, přihlašte se prosím zde.

jak to tam bude vypadat?

jaké jsou detaily výletu?

Další z řady naších výletů nás tentokrát zavede do skalního města Toulovcovy maštale, které jsou součástí přírodní rezervace "Maštale" a nachází se v Pardubickém kraji. Podivné jméno získalo toto město ze starých pověstí: podle nich zde měl totiž svůj tajný úkryt loupeživý rytíř Vavřinec Toulovec. Naši procházku zahájíme i skončíme v Budislavi a jestli budeme mít štěstí na volná místa, tak si určitě zajdeme na něco dobrého do úžasné hospůdky Na Hradisku. Porce jsou zde obrovské.

Toulovcovy maštale jsou soustavou nevšedních skalních útvarů, pískovcového původu, vytvářejících „městečko“ se spletitým bludištěm chodeb a jeskyní. Jedná se o nejpůsobivější část takzvaných Budislavských skal ležících v nádherných borových lesích protkaných hlubokými údolími. Projdeme si nejen Toulovcovy maštale, ale podíváme se i na Městské Maštale, v Budislavi uvidíme Skalní útvar Zámeček, Malé Hradisko a Broukoviště. Vstup do skalního města je zdarma.

Než se vydáme do skalního města, tak si zahřejme lýtka výstupem na 15 metrů vysokou rozhlednu na kopci Jarošov, která má dvě vyhlídkové plošiny, v 6 a ve 12 metrech. K nevyššímu bodu rozhledny vyšlapeme 60 schodů. Stavba trvala od září 2001 do 16. února 2002 a v červnu 2015 byla po rekonstrukci opět zpřístupněna veřejnosti. Z rozhledny je výhled na Orlické hory, Krkonoše, Železné hory a Jeseníky. Vstup na rozhlednu je zpoplatněný.

Ceny vstupného na rozhlednu: plné vstupné 35 Kč, snížené vstupné 25 Kč. Vstupné si hradí každý sám.

Hlavním lákadlem tohoto turistického výletu je překrásná příroda. A kdo by sem chtěl zavítat i v budoucnosti, může si vzít kola. V přírodní rezervaci "Maštale" naleznete rozsáhlou síť cyklostezek v nádherné přírodě, která svou různorodostí uspokojí rodinu i náročné bikery. Délka naší trasy je 10 km, méně náročná. Kdo bude chtít může si trasu prodloužit.

Časový harmonogram:

7:30 - odjezd z Prostějova, 8:00 z Olomouce, 8:30 z Mohelnice

9:30 - 9:45 - příjezd do Budislavi

9:45 - 16:00 (případně až 17:00) - individuální volno, odjezd dle počasí

16:00 - 17:00 - odjezd z Budislavi

18:30 - 19:00 - návrat do nástupních míst

Časy jsou orientační

jak je to s cenami?

Níže najdete informace ohledně cenových kategorií a co cena výletu zahrnuje či nezahrnuje:

  • děti do 15-ti let: 450 Kč
  • Dospělák: 490 Kč

cena zahrnuje: dopravu autobusem, technického průvodce

cena nezahrnuje: vstup na rozhlednu

COVID: Pokud nebude možné z důvodu vládních opatření, vydaných v rámci nemoci covid-19, výlet uskutečnit, garantujeme Vám vrácení 100% zaplacených peněz. Doporučujeme si sjednat cestovní připojištění včetně příplatku za zrušení výletu pro případ, že onemocníte nemocí covid-19 nebo budete umístěni do karantény. V opačném případě může dojít k propadnutí Vaší zálohy za výlet.

Rezervační formulář

{{ errors['persons[0].name'] }}
{{ errors['persons[0].birth_date'] }}
{{ errors.email }}
{{ errors.phone }}
{{ errors['persons[0].departure_id'] }}
{{ errors['persons[0].tarif_id'] }}

Mimo sebe závazně přihlašuji na výlet tyto osoby:

{{ errors['persons['+index+'].name'] }}
{{ errors['persons['+index+'].birth_date'] }}
{{ errors['persons['+index+'].departure_id'] }}
{{ errors['persons['+index+'].tarif_id'] }}
{{ errors.message }}
{{ errors.voucher_code}}
{{ voucherMessage }}
{{ errors.consent }}
Celková cena: {{ totalPriceComputed.totalPrice }} Kč (po uplatnění slevy {{ totalPriceComputed.discount }} Kč z poukazu)
{{ response.error }}

Děkujeme!

Vaše rezervace byla úspěšně uložena.
Na email jsme Vám poslali kopii rezervace spolu s platebními údaji.

Nepřišel Vám email?
Zkontrolujte si prosím složku se spamy.

Přihlásit se jako náhradník

{{ errors.name }}
{{ errors.email }}
{{ errors.person_count }}
{{ response.error }}

Děkujeme!

Připsali jsme Vás na seznam náhradníků a když se uvolní místo, tak Vám hned napíšeme.