Covid opatření

související s cestováním


Víme, že orientovat se v platných nařízeních souvisejících s omezením šíření nemoci covid-19 není lehké, a proto jsme pro vás připravili přehled opatření, která jako cestovní agentura hlídáme a budeme dodržovat na našich zájezdech.

Všechny naše informace vychází z portálu covid.gov.cz, které spravuje Ministerstvo vnitra a pravidelně veškeré informace aktualizuje. Přehled všech opatření pro jednotlivé země najdete na www.dovolena2021.cz.

I když se snažíme udržovat informace aktuální, opatření se mění velmi často a proto neručíme za informace poskytnuté na této stránce. Mějte prosím na paměti, že každý cestující má vlastní povinnost si zjistit, jaká opatření v dané zemi platí a je povinen je dodržovat.

Jaký test si mám udělat, pokud se potřebuji nechat otestovat na zájezd?

Pokud se musíte nechat otestovat, doporučuje antigenní testy.


Proč antigenní test a ne PCR test?

Jsou podstatně levnější a jejich výsledek se obvykle dozvíte do půl hodiny od odběru (u PCR testů můžete čekat až 48 hodin).


Kolik mě bude stát antigenní test?

Antigenní testy jsou zdarma pro osoby mladší 18 let. Všichni ostatní, kteří nejsou očkovaní nebo nemají potvrzení o prodělané nemoci covid-19, si musí hradit sami antigenní nebo PCR testy, které jsou prováděny zdravotnickými zařízeními.

Cena antigenních testů je zastropovaná na 201 Kč.


Potřebuji absolvovat test, karanténu či obdobnou povinnost při návratu do ČR?

Ne. Ochranné opatření vlády ČR, které tyto povinnosti nařizuje, se nevztahuje na zájezd do 12 hodin v dané zemi. Proto, pokud pojedete s námi na zájezd, nemáte povinnost absolvovat test či karanténu po návratu do ČR.